YALTA OTEL

HOTEL YALTA INFO - BİLGİLER- KIRIM - UKRAYNA
AÇIKLAMALAR - REZERVASYON- İLETİŞİM- KONUM- TURLAR

Bookmark and Share1300 oda ve 16 katlı Yalta otelin Odalarında;Duş / WC,Balkon,Minibar,Telefon,Tv ,Klima.
Yalta Otelde ayrıca: Lobi, Marketler,Internet Cafe,Açık Yüzme Havuzu,Sauna, Masaj,Tenis Kortu, Casino, Bilardo Salonu,Doviz bürosu,Atari,Oyun makinaları,Bar'lar,Ücretsiz Kasa,Otele ait özel Plaj Vardır.


Yalta Otel Dış görünüm 3Yalta Otel PlajıYalta Otel Dış görünümYalta Otel Dış görünüm 2Yalta Otel Standart OdaYALTA INFO bilgiler: Yalta; Ukrayna`ya bağlı Kırım Özerk cumhuriyeti’nin güney sahilinde, Karadeniz kıyısında yer alan 170.000 nüfuslu sahil kasabasıdır “Dünyanın Paylaşıldığı Yer” olarak bilinen Yalta, bu yakıştırmayı 1945’deki meşhur Yalta Konferansı’na ev sahipliği yapmasından dolayı almıştır. Çar II. Nikolay için 1911’de yaptırılan Yalta yakınlarındaki Livadiya sarayında bu tarihi konferansın izleri itina ile korunmaktadır.
Kırım yarımadasının güney kıyısında yer alan kent bir tatil ve saglık merkezi. Trafige kapalı sahil caddesi kentin merkezi. Ünlü yazar Çehov 1899-1904 yılları arasında Yalta'da yaşamıştı. Kirova sokağı'nda yaşadığı ev müze olarak hizmet veriyor. Aleksandır Nevski Katedrali, Ermeni Kilisesi gezilecek yerler arasında.
Yalta 'da Görülecek Yerler:
 • Livadia Sarayı- Bu saray Rus çarı 1,Nikola tarafından yaptırılmış yazlık bir saraydır. 2, Dünya Savaşı’nın dönüm noktalarından biri olan Yalta Konferansı bu sarayda yapılmıştır.
 • Alupka Sarayı
 • Alpetri (1233m) dağı eteklerinde yer alan bu tarihi saray (eski adıyla Çay tepesi Voronstov Sarayı) 150 odasındaki çok eski ve değerli Rus ve yabancı ressamların eserleri ile süslüdür. 19 yy’da General Vorontsov tarafından yığma taş kullanılarak yaptırılmıştır.
 • Sititski Botanik Bahçesi- 500 hektar alanda kurulu bahçe 28000 degişik bitki içermektedir.

 • HOTEL YALTA İNFO - YALTA OTEL BİLGİLER- YALTA KIRIM - UKRAYNA- REZERVASYON- İLETİŞİM- KONUM- TURLAR

  e-mail
   ÖN REZERVASYON FORMU

    Tel: 0216. 346 70 34 - 346 70 74  GSM: 0539. 711 99 19

  Visitors: